CSM Pascani - FCM Dorohoi 2-1, in prima etapa a returului ligii a III-a

17 Martie 2012
556 Vizualizari | 0 Comentarii
CSM Pascani
Victorie in prima etapa a returului de campionat pentru fotbalistii de la CSM Pascani. Echipa pascaneana a invins cu scorul de 2-1 pe FCM Dorohoi. Meciul a fost unul echilibrat, cu multe ocazii de gol, ambele echipe dorindu-si sa obtina cele 3 puncte puse in joc. Scorul a fost deschis in primul sfert de ora prin reusita lui Stefan Liutec, care a sutat din alergare, din careu, dupa ce a depasit 4 fundasi adversi. Oaspetii au egalat prin Pavel, in minutul 28, printr-un sut puternic, din intoarcere, de la marginea careului de 16 metri. A urmat o ratare a unui penalty pentru echipa pascaneana, Gheorghiu nereusind sa inscrie. Pascaneni au obtinut victoria in urma unui gol frumos al aceluiasi Liutec, reusit in minutul 75 al meciului.

Antrenorul Adrian Kereszy s-a declarat multumit de rezultat, considerand ca este unul care a reflectat jocul din teren. El a remarcat debutul lui Stefan Liutec un atacant adus in aceasta iarna la clubul pascanean, de la Sporting Suceava.