Cupa CSM Pașcani la fotbal în sală a fost caștigată de echipa Liceului Teoretic "Miron Costin" (VIDEO)

miron costin
Cupa CSM Pașcani la fotbal, pentru elevii de gimnaziu, aflată la cea de a doua ediție, a fost câștigată în acest an de echipa Liceului Teoretic "Miron Costin", antrenată de Mihai Bănilă, profesor de sport al liceului. Aceasta a învins în finală cu scorul de 2-1 pe adversarii de la Școala Iordachi Cantacuzino.

La startul competiției s-au aliniat 16 echipe din Pașcani și din împrejurimile sale, sistemul competițional fiind de tipul "câștigătorul merge mai departe". Meciurile s-au disputat pe durata a două zile: sâmbătă și duminică, ele disputându-se în sala multifuncțională de la stadionul CSM.

Echipele de pe primele trei locuri au fost premiate de viceprimarul Vasile Axinte cu diplome, cupe, mingi de fotbal și bani.

Astăzi s-au înregistrat următoarele rezultate:

Sferturi de finală:

Școala Lunca – Colegiul Național "M. Sadoveanu" 2-0

Școala Iordachi Cantacuzino – Școala Lespezi 3-0

Școala Topile - Școala Moțca 2-5

Școala Stolniceni Prăjescu - Liceul Teoretic "Miron Costin" 3-3 (0-2 Departajare)