CUPA SALCEANU LA FOTBAL

25 August 2014
590 Vizualizari | 0 Comentarii
salcanu
Eveniment sportiv la Pascani cu putini spectatori. Astazi incepand cu ora 9.00 , in sala de sport a clubului CSM Pascani a fost organizata a doua editie a Cupei ,, Dan Salceanu” la fotbal, pentru juniori. In competitie au intrat doar 4 echipe , fiind jucate 6 meciuri, fiecare a cate 30 de minute.
Cupa a fost castigata de echipa de la C. S Kosarom iar pe locul secund Unirea Ruginoasa. Pe locurile 3 si patru s-au clasat CSM 2004 , repspectiv CSM 2005.
La final, cei mai buni sportivi au fost premiati cu diplome cupe si echipament sportive. Membrii juriului au stabilit ca cel mai talentat jucator al competitiei a fost Danut Nichifor iar cel mai bun jucator Roberto Mocanu de la Ruginoasa. De asemenea cel mai bun portar a fost desemnat Constantin Gavrilut iar golgheterul editiei Luca Agapei de la C.S. Kosarom.
La eveniment a participat si Dan Salceanu, cel in numele caruia a avut loc acest concurs. El a primit de la organizatori flori, un fanion si o diploma ca semn de respect si apreciere pentru intreaga sa cariera sportiva.
Mentionam ca in sala au fost prezenti doar cateva zeci de persoane , majoritatea, parintii juniorilor sportivi. Sursa: newspascani.ro