News Flash:

Rezultate deosebite pentru elevii Colegiului Național ” Mihail Sadoveanu” Pașcani

1 Februarie 2017
387 Vizualizari | 0 Comentarii
Newsletter
BZI Live Video Divertisment
Video Monden
Muzica Populara Curs valutar
EUR: 4.6686 RON (0.0000)
USD: 4.0026 RON (0.0000)
Horoscop
berbec
taur
gemeni
rac
leu
fecioara
balanta
scorpion
sagetator
capricorn
varsator
pesti
Colegiul Mihail Sadoveanu
La sfârșitul lunii ianuarie, a avut loc faza județeană a Olimpiadei de Lingvistică și a Olimpiadei ” Lectura ca abilitate de viață”, ambele desfășurate la Iași. În cadrul acestor competiții, elevii Colegiului ”Mihail Sadoveanu” s-au distins, din nou, obținând numeroase premii și mențiuni. De altfel, în fiecare an, elevii Colegiului obțin rezultate frumoase la această disciplină, atât la nivel județean, cât și la nivel național.

Locurile fruntașe ocupate de elevi sunt rezultatul muncii și pasiunii acestora, răsplătind astfel eforturile profesorilor coordonatori.

Lista premiilor obținute poate fi consultată mai jos.

FAZA JUDEȚEANĂ 

Nume, prenume elev, clasa, Disciplina, Premiul, Profesor îndrumător

AXINIA RUXANDRA a XI- a, Olimpiada de lingvistică- Premiul III, profesor indrumator MERTIC DANIELA

NECHIFOR ALEXANDRU a VI- a B, Olimpiada de lingvistică- MENȚIUNE, profesori indrumatori BERENGHIA ANCA/ POPESCU CLAUDIA

BOMPA ANDREI a VII- a B, Olimpiada de lingvistică- MENȚIUNE, profesori indrumatori LIUȚĂ CRISTINA/ ANTON ADRIANA

HREBENCIUC MIHAIL a VII- a C,  Olimpiada de lingvistică- MENȚIUNE, profesori indrumatori BERENGHIA ANCA/ POPESCU CLAUDIA

SPATARIU IOAN-GABRIEL a VIII- a B, Olimpiada de lingvistică- MENȚIUNE, profesori indrumatori MERTIC DANIELA/ POPESCU CLAUDIA

BUZATU ANDREEA a XI- a E, Olimpiada de lingvistică- MENȚIUNE, profesori indrumatori MERTIC DANIELA / PRICOP VASILE

PETREA IRINA a XI- a E, Olimpiada de lingvistică- MENȚIUNE, profesori coordonatori MERTIC DANIELA / PRICOP VASILE

CIUBOTARIU ADINA aXII- a E, Olimpiada de lingvistică- MENȚIUNE, profesori coordonatori MERTIC DANIELA/ POPESCU CLAUDIA

REZULTATELE OBȚINUTE DE ELEVII PARTICIPANȚI 

LA FAZA JUDEȚEANĂ A OLIMPIADEI DE LECTURĂ CA ABILITATE DE VIAŢĂ

Colegiul Național Mihail Sadoveanu Pașcani

30 ianuarie 2017

NR. CRT.NUMELE ȘI PRENUMELE ELEVULUICLASAPREMIUL OBȚINUTPROFESORÎNDRUMĂTOR

1.SPATARIU PATRICIA -TEODORA a VI- a B, profesor coordonator BERENGHIA ANCA

2.BERENGHIA SMARANDA a VI-a C - Premiul I, profesor coordonator BERENGHIA ANCA

3.BĂICEANU DUMITREL a VII- a - Premiul II, profesor coordonator BERENGHIA ANCA

4.BERENGHIA ILINCA a X- a E - Premiul II, profesor coordonator BERENGHIA ANCA

5.TĂTARU ADRIAN a V- a A- Premiul III, profesor coordonator BERENGHIA ANCA

6.ASOFIEI- MUNTEANU IONUȚ TEODOR a VII- a B - Premiul III, profesor coordonator LIUŢĂ CRISTINA

7.BUCIUMANU ANA-MARIA a VII- a C - Premiul III, profesor coordonator BERENGHIA ANCA

8.DAMIAN DAVID a VII- a C - Premiul III, profesor coordonator BERENGHIA ANCA

9.CRĂCIUN ŞTEFANA a IX- a D - Premiul III, profesor coordonator SPRÎNCEANĂ ANIȘOARA

10.BOSTAN MIRUNA ȘTEFANA a X- a E - Premiul III, profesor coordonator BERENGHIA ANCA

11.LEAGĂN DENISA ELENA a X- a A - Premiul III, profesor coordonator ATUDOREI LEONARDO

12.IONESCU GEORGIANA a VI- a A - MENȚIUNE, profesor coordonator LIUŢĂ CRISTINA

13.CRÂȘMĂRIUC MĂLINA OLIVIA a VII- a A- MENȚIUNE, profesor coordonator SPRÎNCEANĂ ANIȘOARA.
Distribuie:  

Realitatea.net

Din aceeasi categorie

Mica publicitate

© 2018 - Pascani.BZI - Toate drepturile rezervate
Page time :0.1720 (s) | 35 queries | Mysql time :0.024027 (s)